top of page
Szukaj
  • Robert Woźnicki

Jak dbać o dach

Aby dach służył nam na dziesiątki lat warto go regularnie sprawdzać i o niego dbać. Przygotowaliśmy dla Państwa kilka wskazówek, które pozwolą utrzymać go w dobrym stanie na lata.

Dbanie o dach to kluczowy element utrzymania całej struktury budynku.Regularne inspekcje:


Regularnie sprawdzaj stan dachu. Poszukuj oznak uszkodzeń, takich jak pęknięcia, ubytki, luźne lub uszkodzone dachówki, problematyczne miejsca wokół kominów, czy miejsca, gdzie może gromadzić się woda.


Usuwanie zanieczyszczeń:


Warto systematycznie czyścić dach z liści, gałęzi, mchów i innych zanieczyszczeń. Zalegające elementy mogą zatrzymywać wodę deszczową i prowadzić do problemów z wilgocią i grzybami.


Usuwanie śniegu:


W rejonach o dużych opadach śniegu, warto regularnie usuwać go z dachu, aby uniknąć nadmiernego obciążenia. Nagromadzony śnieg może prowadzić do deformacji konstrukcji dachu.


Oczyszczanie rynien:


Rynny powinny być regularnie sprawdzane i czyszczone, aby uniknąć zatorów, które mogą prowadzić do zalania dachu i ścian. Warto raz na jakiś czas upewnić się, że rynny są dobrze zamocowane.


Sprawdzanie uszczelek:


Regularnie kontroluj uszczelki wokół kominów, wentylacji i innych przepustów dachowych. Upewnij się, że są one w dobrym stanie, aby zapobiec przeciekom.


Naprawa wycieków:


Jeśli zauważysz jakiekolwiek przecieki, natychmiast podjęcie działań naprawczych jest kluczowe. Nie zaniedbuj problemu, ponieważ przecieki mogą prowadzić do poważnych uszkodzeń strukturalnych i problemów z wilgocią.


Zabezpieczanie przed szkodnikami:


Monitoruj obecność szkodników, takich jak ptaki, które mogą uszkodzić dachy. Upewnij się, że wszelkie otwory są zabezpieczone, aby zapobiec wtargnięciu szkodników.


Kontrola na obecność glonów i mchów:


Usuwanie porostów i mchów na dachu jest ważne, aby zapobiec powstawaniu plam i uszkodzeniom materiału dachowego. Można użyć specjalnych środków chemicznych lub myjki wysokociśnieniowej
Zachęcamy do regularnych przeglądów serwisowych lub inspekcyjnych dachu. Zarówno usługa montażu jak i materiał z którego wykonany został dach podlegają gwarancji, jednak aby móc z niej skorzystać należy w odpowiedni sposób dbać o dach.


Fachowcy pomogą Ci zidentyfikować potencjalne problemy i podjąć odpowiednie kroki naprawcze. Pamiętaj, że regularne utrzymanie dachu może zapobiec kosztownym naprawom i przedłużyć jego żywotność. Jeśli masz wątpliwości lub potrzebujesz pomocy, zawsze warto skonsultować się z Nami.

4 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page