top of page
Szukaj
  • Robert Woźnicki

Nieproszeni goście pod dachem
Gryzonie pod dachem to częsty problem, zwłaszcza w okresie zimowym, gdy szukają ciepłego schronienia. Jeśli na twoje poddasze wprowadzili się nowi lokatorzy, warto zachować czujność i podjąć działania zmierzające do pozbycia się nieproszonych gości.Zlokalizuj miejsce wejścia


Spróbuj zidentyfikować miejsce, przez które gryzonie mogą przedostawać się do domu. Mogą to być szczeliny w ścianach, otwory wentylacyjne, czy nieszczelności wokół drzwi i okien. Zabezpiecz wejścia tak, by dostęp był jak najbardziej ograniczony.


Użyj pułapek na gryzonie


Pułapki mogą być skutecznym środkiem do kontrolowania populacji gryzoni. Wybierz pułapki, które są bezpieczne dla domowników i umieść je w miejscach, gdzie podejrzewasz obecność gryzoni.


Zastosuj środki odstraszające


Dostępne są różne środki odstraszające, które mogą pomóc w zniechęceniu gryzoni do przebywania w okolicy domu. Mogą to być spraye, granulki lub urządzenia emitujące dźwięki, które są nieprzyjemne dla tych zwierząt. Najprostszym sposobem jest wykorzystanie kostek toaletowych, dostępnych w każdym sklepie.
Gryzonie na poddaszu, to nie tylko uciążliwość w postaci niepożądanych dźwięków, ale również realne zagrożenie dla bezpieczeństwa konstrukcji dachu. Zwierzęta mogą siać spustoszenie, żerując w ociepleniu czy naruszając konstrukcję nośną dachu. Zawsze zachęcamy do kontaktu z profesjonalistami, którzy dokonają fachowej ekspertyzy stanu poszycia dachowego i zaproponują optymalnie dobrane działania.5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Yorumlar


bottom of page